Archiwum maj 2020, strona 5


Majowe święta
Autor: tropiciele3b
03 maja 2020, 22:18

Bartek

Majowe święta
Autor: tropiciele3b
03 maja 2020, 22:14

Bartek

Majówka
Autor: tropiciele3b | Kategorie: czas wolny 
03 maja 2020, 20:31

Majówka

Weekend Majowy w tym  roku jest ogólnie chłodny i deszczowy, a przede wszystkim wyjazdy są ograniczone przez coronavirusa. Ale mimo wszystko udało mi się wykorzystać trochę tego czasu u mojej kochanej babci. A przy okazji pokażę Wam  kawałek "świata" babci :) Ciąg dalszy nastąpi :) 

Martyna

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam 

Wiosna wśród drzew
Autor: tropiciele3b | Kategorie: czas wolny 
03 maja 2020, 20:03

Kolorowe liście 

Bezśnieżna zima i przedwiośnie to raczej martwy Okres dla obserwatorów drzew liściastych. Raczej, gdyż to teraz właśnie uwidacznia się piękno kolorowych liści, przekrój drzewa z koronami i układ pączków, czyli późniejszych liści. Co innego z iglastymi, bo u tych drzew to wegetacja zdaje się nie ustawać przez cały rok. Ale wróćmy do liczniejszego grona, czyli do liściastych. Dziś pochwalę się kilkoma takimi drzewami. Ciekawe nieprawdaż?

Martyna

 

 

Patriotyczne, majówkowe prace.
Autor: tropiciele3b | Kategorie: prace artystyczne 
03 maja 2020, 16:19

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

 

Za nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Obchodziliśmy je w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

 

1 Maja

1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). 

Pierwsze obchody tego święta odbyły się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech Belgii i Francji.

Dzień 1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 r.

2 Maja

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

 Dziś ochronę prawną symboli państwa gwarantuje Konstytucja, a warunki jej używania określa ustawa. Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

 3 Maja

3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego.

 

 

Razem z siostrzyczką postanowiłem uczcić, te szczególne dni majowe tworząc prace plastyczne.

 

Poniżej znajdują się prace Martynki.

 

Zrobiliśmy flagi malowane pianką do golenia i farbami za pomocą pędzli, stępli oraz palców. Wykonaliśmy też, patriotyczne drzewka, używając patyczków kosmetycznych, farb i pędzli. Martynka zrobiła pień swojego drzewa, dodatkowo z piankoliny. Stworzyliśmy również, piękne prace wykorzystując szablon mapy Polski, ryż, sól oraz drewniane wiórki.

Zobaczcie jak tworzyliśmy nasze dzieła.

 

 

Pozdrawiam Patrykcool.